Klasy mundurowe i resocjalizacja na festynie z okazji 100-lecia Policji.

W tym roku przypada szczególny jubileusz 100-lecia Powstania Polskiej Policji. W lipcu 1919 r. w wolnej i niepodległej Polsce, uchwalono pierwszą Ustawę o Policji Państwowej, na mocy, której została powołana do życia formacja odpowiedzialna za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.
Funkcjonariusz to odpowiedzialność, to sumienność, to służba drugiemu człowiekowi, to specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi!
Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, którzy zasilając dzisiaj kadry prudnickiej policji, stoją w obronie najwyższych wartości i zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa. Wielkie brawa także dla uczniów klas mundurowych, którzy aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji festynu.

W festynie zorganizowanym przez funkcjonariuszy uczestniczyli również uczniowie klasy resocjalizacyjnej, którzy mieli możliwość z bliska przyjrzeć się pracy mundurowych.